KRISTINESTADSNEJDENS SKÄRMTRÄFFAR 2019

Arrangör:  OK Kristina, Karijoen Tappara, Isojoen Urheilijat
Tid:   tisdagskvällar ca kl 17.30–19.00
Banor:  A 5–6 km, B 3–4 km, C 2–3 km, D eller RR/TR 1–2 km
Stämpling:  Emit
Avgifter:  Kartavgift 4 € för över 20-åringar; Emit-hyra 2 €
Betalning: kontant, Smartum-motionssedlar, Tyky-motionssedlar, EPSU-kort
Info: Syd-Österbottens föreningsspalt, Suupohjan Sanomat, Rastilippu.fi och facebook
Www-sida:  okkristina.idrott.fi

KRISTIINANSEUDUN ILTARASTIT 2019

Järjestäjät:  OK Kristina, Karijoen Tappara, Isojoen Urheilijat
Aika:   tiistai-iltaisin n. klo 17.30–19.00
Radat:  A 5–6 km, B 3–4 km, C 2–3 km, D tai RR/TR 1–2 km
Leimaus:  Emit
Maksut:  Karttamaksu 4 € yli 20-vuotiailta; Emit-vuokra 2 €
Maksutapa:  käteinen, Smartum Liikuntaseteli, Tyky-Kuntoseteli, EPSU-kortti
Tiedotus:  Suupohjan Sanomat, Syd-Österbotten seuratoimintapalsta, Rastilippu.fi, facebook
Www-sivut:  okkristina.idrott.fi

PROGRAM / OHJELMA 2019

Datum / Pvm

Startplats / Lähtöpaikka Obs. / Huom. Banläggare / Ratamestari
7.5.2019 Vargö Tjöck / Tiukka   Lillandt
14.5.2019 Kanonviken / Kanuunakallio   B-O Heikkilä
21.5.2019 Dagsmark   Jari Rajamäki
28.5.2019 Långåsmossen, Tjöck / Tiukka   Kjell Utfolk / Harry Lillandt
4.6.2019 Kristinestad/Kristiinankaupunki Rasti-Cup Jonna Malinen / Sofia Lähteenmäkit
11.6.2019 Back/Pakankylä KRS-mästerskap Markku Joensuu
18.6.2019 Bötombergen/Pyhävuori   Viveca Flöijer / Marina Wiklund
25.6.2019 Kullan, Lappfjärd   Håkan&Calle Eskola
2.7.2019 Alesundsåsen/Leppäsalmi   Seppo Nisula
9.7.2019 Bötombergen/Pyhäjärvi   Henrik Ådjers
16.7.2019 Kärjenkoski   Jari Pitkäkoski
23.7.2019 Dagsmark   Antti Pihlaja
30.7.2019 Tjöck/Tiukka   Leo Mård/Rasmus Lillandt
6.8.2019 FSOM testlöpning/testijuoksu   Rune Bergström
13.8.2019 Kristinestad/Kristiinankaupunki Sprint Rune Bergström
20.8.2019 Back/Pakankylän Rasti-Cup Christian Dahlgren
27.8.2019 Bötom/Karijoki Paarmanni   Kari Auressalmi
3.9.2019 Skata   Kaj Ådjers
10.9.2019 Högåsen/korkeaharju   Markku Auronen/Markku Helkiö
17.9.2019 Kristinestad/kristiinankaupunki Sprint Kasper&Filip Bergström
       
       


KONTAKTUPPGIFTER / YHTEYSTIETOJA

OK Kristina:
Rune Bergström  050-4210492  okkristina@idrott.fi
Stefan Lillandt   0400-906570
Jari Rajamäki   0400-866887
Seppo Nisula   050-3027354  seppo.nisula@pp.inet.fi

Karijoen Tappara:
Kari Auressalmi  0400-867798

Isojoen Urheilijat:
Jari Pitkäkoski  045-6512970